Форум АСУ в Україні

форум з автоматизації для викладачів, студентів та спеціалістів
Сьогодні: 29 березня 2024, 00:19

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Правила форуму


Натисніть тут для перегляду правил форуму



Створити нову тему Відповісти  [ 15 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Шукається SCADA-програма для самостійного вивчення з нуля ст
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2015, 09:35 
Офлайн

З нами з: 11 квітня 2015, 00:46
Повідомлення: 9
Звідки: КПІ
san написав:
Схоже на рекламу. З чим працювали і з чим порівнювали?
А на рахунок російських я вже казав, не той час зараз.


Неправда ваша. Я не маю до її розповсюдження ніякої справи. Я з нею час від часу працюю.
порівнював з InTouch, Genesis (бачив одним оком), OpenSCADA (це для програмістів швидше), Контар (також лише бачив).

А на рахунок не того часу - діло хазяйське. Ви запитали, я сказав. Думку не нав'язую.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Шукається SCADA-програма для самостійного вивчення з нуля ст
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2015, 10:41 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Aard написав:
Неправда ваша. Я не маю до її розповсюдження ніякої справи. Я з нею час від часу працюю.
порівнював з InTouch, Genesis (бачив одним оком), OpenSCADA (це для програмістів швидше), Контар (також лише бачив).
А на рахунок не того часу - діло хазяйське. Ви запитали, я сказав. Думку не нав'язую.

Я не хотів Вас образити :)
Просто коли кажуть що дуже добре зроблено, то треба порівнювати з аналогами, де зроблено гірше.
Дякую за Вашу думку.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Шукається SCADA-програма для самостійного вивчення з нуля ст
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2015, 14:15 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Доречі щодо Genesis. Працював з нею (повноцінний проект) в 2004 році (тоді це був Genesis32). Ставлю їй 5 балів по 5-бальній шкалі, щодо інтуїтивно-зрозумілості.
Високо оцінюю по цій шкалі також VijeoLook (у мене був проект), який по суті забрав ЛМІ від FronVue. Думаю що PCVue повинен бути десь таким же.
Обидві ці СКАДи з'їлися тоді мною доволі легко, при тому, що я був молодий і зелений. А от МастерСКАДА мені легкою не показалася (були тільки проби). І підходи здалися мені нестандартними.
InTouch теж мені здався доволі важким для швидкого старту (були тільки проби). Хоч я навіть поки-що швидкий старт там не пройшов.
WinCC мені здалася інтуїтивно-зрозумілою (робив проект), але якимось набором різнотипних компонентів.
І на Citect і на iFIX у мене були проекти, і використовував в навчальному процесі, але для старта, тобто початкового вивчення тим більше для зачоників, ІМХО - це важкі продукти.
TraceMode використовував тільки в навчальному процесі, але для старта теж здається мені важким.
СКАДА Zenon (від COPA Data) теж використовував як в проектах так і в навчальному процесі. Високо оцінюю дану СКАДу, але щодо інтуїтивно-зрозумілості на початковому етапі, оцінку даю невисоку.
Однак це моя думка, і це мої враження. Можливо для зачоників буде не так. Звісно, це я оцінив тільки по одній шкалі - інтуїтивна зрозумілість, правда враховував ще і здатність легкого запуску проекта. Так наприклад, скомпілювати проект в Citect, тобто довести його до рантайма, новачкам може бути самостійно дуже складно, так як там є багато ньюансів.
Колись давно була СКАДА під ДОС, FactoryView. Була поста і з класичним набором функцій. Але це вже динозавр :)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Шукається SCADA-програма для самостійного вивчення з нуля ст
ПовідомленняДодано: 13 квітня 2015, 15:21 
Офлайн

З нами з: 11 квітня 2015, 00:46
Повідомлення: 9
Звідки: КПІ
А з яких причин не підходять перелічені Вами варіатни? Проблеми з локалізацією чи якісь неприйнятні умови в демоверсіях?

І таке питання: у наш непростий для замовників час яку SCADA Ви самі використовували б для власних невеликих/середніх проектів? Може, на неї б і звернути увагу заочників?
Припустимо, Вам дають повний карт-бланш щодо технологій, але кажуть, що грошей багато не буде.
Я час від часу намагаюся знайти таку "сріблясту кулю", але поки що безрезультатно.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Шукається SCADA-програма для самостійного вивчення з нуля ст
ПовідомленняДодано: 13 квітня 2015, 15:43 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Aard написав:
А з яких причин не підходять перелічені Вами варіатни? Проблеми з локалізацією чи якісь неприйнятні умови в демоверсіях?
Зараз я роблю аналіз досутпного. Треба ще раз оглянути політику ліцензування, так як деякі з них платні навіть на дизайн-тайм. Як варіанти з зарубіжних, але неросійських, можна звяти Genesis та подивитися ще на PcVue, так як з нею я не працював. VijeoLook - це мертвий продукт, тому я не знаю, які взагалі є юридичні права на її використання, так як дизайн-тайм там теж колись був платний. Однак якщо PcVue безкоштовний, може і він згодиться, якщо звичайно буде простий у використанні. Кажуть що MoviconX проста, дійсно колись треба було мені щось допомогти в комуінкаціях - швиденько знайшов усі налаштування.

Є ще один аспект, який я не виділяв. Треба розуміти, що вибір СКАДА на даному етапі має велике значення. Так як під неї будуть писатися навчальні матеріали, а це різні методички, відеолекції, віртуальні лабораторні роботи, тощо. Мені дуже хочеться, щоб ця робота була направлена не тільки на освіту та самоосвіту студентів та підвищення кваліфікації молодих спеціалістів, але і на просунення українського продукту (СКАДА-програми) на ринку. Але, якщо продукт не буде відповідати вказаним вимогам (а я дуже капризний :) ), він може програти тільки зарубіжному продукту, так як я не хочу просувати російський продукт. З іншого боку, при просуненні зарубіжного продукту, теж хочеться мати якусь віддачу. Так, наприклад, у нашого університету є партнерські відносини з "Шнейдер Електрик Україна", "СВ Альтера", "КСК Автоматизація", "Міцубіші Електрик", "Мікрол". Тому просунення скажімо MoviconX та ВізуалІнтеллект має ще певні бонуси. Однак, простота перш за все. Десь так...

Aard написав:
І таке питання: у наш непростий для замовників час яку SCADA Ви самі використовували б для власних невеликих/середніх проектів? Може, на неї б і звернути увагу заочників?
Припустимо, Вам дають повний карт-бланш щодо технологій, але кажуть, що грошей багато не буде.
Я час від часу намагаюся знайти таку "сріблясту кулю", але поки що безрезультатно.
Це тяжке питання. Я теж в пошуках.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 15 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB