Форум АСУ в Україні

форум з автоматизації для викладачів, студентів та спеціалістів
Сьогодні: 29 березня 2024, 00:14

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Правила форуму


Натисніть тут для перегляду правил форуму



Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Проект по виданню посібника SCADA/HMI.
ПовідомленняДодано: 22 квітня 2015, 21:26 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
У мене є одна "мрійКа", щоб література була:
- якісною
- затребуваною
- прибутковою для тих, хто над нею працював.
Це дуже важко зробити для україномовної літератури, особливо такої вузької спеціалізації, тим не менше можна хоча б спробувати. Отже...
Десь наприкінці року планую таки запустити в хід роботи над посібником по SCADA/HMI (є потреба в матеріалі для підготовки своїх кадрів). Мінімум конкретних прив'язок до брендів, хоча...
- якщо Вендорам буде цікаво, можна в структуру включити електронну версію лабораторних практикумів, які наростають над скелетом теорії.
- або для кожної СКАДи робити кореме видання з 2-х частин,
- або окремо випускати незалежну "Теорію" і брендозалежний лабораторний практикум.
Тому виникає ряд питань до спільноти:
1) на скільки на вашу думку потрібен даний посібник (якщо він звісно буде якісним) для кінцевого читача (орієнтація на рівень студента та рівень початкового спеціаліста)
2) на скільки це цікаво Вендорам (питання до них) і що вони готові для цього зробити
3) хто готовий приймати участь в рецензуванні і на яких умовах (питання до спеціалістів)
4)який матеріал на вашу думку треба викласти в цьому посібнику
Як завжди буду, вдячний за будь-який коментар і залучення інших до опитування
Доречі, вже скоро вийде стандарт ISA 101 http://ua.automation.com/ar/1/index.html#15 дуже було би добре, якби хтось проспонсорував знайомство з ним, може АППАУ тут допоможе?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Проект по виданню посібника SCADA/HMI.
ПовідомленняДодано: 22 квітня 2015, 22:04 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Місце для змісту. Буде постійно правитися.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Проект по виданню посібника SCADA/HMI.
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2015, 20:29 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Я так подумав, що мабуть необхідні два посібники - для початківців з конкретною СКАДою і для непочатківців. Що думаєте?


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Проект по виданню посібника SCADA/HMI.
ПовідомленняДодано: 27 квітня 2015, 08:59 
Офлайн

З нами з: 16 квітня 2014, 21:22
Повідомлення: 28
Это очень хорошая идея! Я так думаю что она должна иметь описание работы одной конкретной СКАДы и принципиальные отличий при работе с программами 2х-3х популярных брендов. И упор надо делать все-таки на настройке связи, так как с конструктором зачастую проблем не появляется, а вот с ОРС- сервером (особенно если СКАДа не "родная") зачастую морока. :ugeek:


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Проект по виданню посібника SCADA/HMI.
ПовідомленняДодано: 30 грудня 2015, 17:33 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 02 грудня 2015, 15:56
Повідомлення: 7
Я бажав би бачити незалежну теорію підкріплену прикладами на конкретних продуктах. Тому що нюанси реалізації цієї теорії різними виробниками (продуктів) часто вимушують витрачати багато часу на пошук прикладів реалізації цих нюансів. А ці приклади є дуже цінним досвідом, іноді здобутим нетривіальним шляхом.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Проект по виданню посібника SCADA/HMI.
ПовідомленняДодано: 30 грудня 2015, 17:56 
Офлайн
Аватар користувача

З нами з: 02 грудня 2015, 15:56
Повідомлення: 7
Також я бажав би прийняти якусь участь у виданні такого посібника, але це було б не рецензування, бо я не науковий робітник, а скоріше спілкування на тему використання термінів (яких до цього просто не існувало в українській мові), можливо б стався в нагоді мій досвід як робітника (користувача АСУ) енергетичної галузі, а тепер розробника АСУ у тій самій галузі.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Проект по виданню посібника SCADA/HMI.
ПовідомленняДодано: 30 грудня 2015, 19:31 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
vitiv написав:
Також я бажав би прийняти якусь участь у виданні такого посібника, але це було б не рецензування, бо я не науковий робітник, а скоріше спілкування на тему використання термінів (яких до цього просто не існувало в українській мові), можливо б стався в нагоді мій досвід як робітника (користувача АСУ) енергетичної галузі, а тепер розробника АСУ у тій самій галузі.

Це можливо. Але поки руки до посібника не доходять. Проте, Ви можете прийняти участь в коригуванні навчальних матеріалів по лабораторним роботам з "Промислових мереж". З 12-го січня починається дистанційна форма навчання для студентів НУХТ. Поки ще тільки одна лабораторна робота готова. Усі інші в проекті і в частковій розробці. Все буду викладувати сюди viewtopic.php?f=194&t=1052


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 7 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]



Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB