Форум АСУ в Україні

форум з автоматизації для викладачів, студентів та спеціалістів
Сьогодні: 04 грудня 2023, 18:43

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Створити нову тему Відповісти  [ 41 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 24 червня 2014, 10:28 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
http://www.careeronestop.org/Competency ... ation.aspx
http://www.automationfederation.org/Con ... ources.htm
Версії pdf, word, ppt
Automation Federation написав:
The Automation Competency Model framework was developed through a collaborative effort involving the Employment and Training Administration (ETA) and industry experts from the Automation Federation.

Зображення

Модель Компетенцій з Автоматизації (Automation Competency Model) це ресурс, який забезпечує повну колекцію компетенцій - знань, умінь і навичок - потрібних в промисловій автоматизації. Компетенції описуються за допомогою прикладів важливих робочих функцій і технічного змісту, загальних для галузі. Компетенції описують властивості, але не визначають рівень якості, оскільки для різних працівників будуть потрібні різні рівні компетентності для виконання своїх посадових обов'язків.

Модель зображена в графічному вигляді, що складається з декількох ярусів (Tiers). Кожен ярус складається з блоків які групують знання, навички і уміння, необхідні для успішної роботи в цій галузі. На основі цієї моделі, компетенції застосовні до великої кількості професій і галузей. Чим вище користувач переміщається вгору моделі, тим більше компетенції стають професійно і галузево спрямовані . Форма піраміди не має на увазі, що компетенції на вершині знаходяться на більш високому рівні майстерності. Замість цього, форма цієї моделі показує зростаючу спеціалізацію і специфічність в застосуванні навичок. За рисунком показана таблиця визначень компетенцій і пов'язаних з ними ключових поведінок.

Яруси з 1 по 3, називаються Фундаментальними Компетенціями, і формують фундамент що потрібен для готовності увійти в робоче середовище.


Ярус 1 - Особисті Ефективністні Компетенції (Personal Effectiveness Competencies) представляють персональні якості або так звані «м’які навики» (“soft skills”). Оскільки вони необхідні для всіх сфер життєдіяльності, особисті ефективністні компетенції, як правило, отримуються вдома або в суспільстві і зміцнюються в школі і на робочому місці.

Ярус 2 - Академічні Компетенції (Academic Competencies) є важливими компетенціями, яким в першу чергу навчаються в школі. Вони включають в себе когнітивні функції і стилі мислення, і, швидше за все, відносяться до більшості галузей і професій.

Ярус 3 – Робочі Компетенції (Workplace Competencies) представляють мотиви і риси, а також міжособистісні та самоорганзіаійні стилі відточені на робочому місці. Вони, як правило, можуть бути застосовані до великої кількості професій і галузей.

Яруси 4 і 5 показують наскрізні загальногалузеві технічні компетенції, необхідні у промисловості, при яких працівник може легко переміщатися між підгалузями. Замість того, щоб вузько визначати єдину професійну драбину, ця модель підтримує розвиток гнучкої робочої сили.

Ярус 4 - Загальні Технічні Компетенції (General Technical Competencies) являють собою базові знання та навички, які є загальними для всіх секторів автоматизації.

Ярус 5 - Спеціалізовані Технічні Компетенції (Specific Technical Competencies) являють собою передові навички, які є специфічними для автоматизації. Розвиток технічних компетенцій в значній мірі спирався на A Guide to the Automation Body of Knowledge, 2nd Edition, Vernon L. Trevathan, Editor. Див. - https://www.isa.org/store/products/prod ... tId=116204

Ярус 1 - Особисті Ефективністні Компетенції (Personal Effectiveness Competencies)
1. Міжособистісні навички (Interpersonal Skills) - Демонстрація здатності ефективно працювати з іншими людьми.
2. Цілісність (Integrity) - Відображення прийнятої соціальної і трудової поведінки.
3. Особиста Прийнятність (Personal Acceptability) - Підтримка соціально прийнятного поводження.
4. Ініціатива (Initiative) - Демонстрація готовності до роботи.
5. Надійність (Dependability and Reliability) - Відображення відповідальної поведінки на роботі.
6. Ціложиттєве навчання (Lifelong Learning) - Відображення бажання вчитися і застосовувати нові знання та навички.

Ярус 2 - Академічні Компетенції (Academic Competencies)
1. Читання (Reading) - Розуміння письмової української і англійської в документах, пов'язаних з роботою.
2. Написання (Writing) - Використання української і стандартної англійської мови для збору інформації та підготовки письмових звітів.
3. Математика (Mathematics) - Використання математичних принципів алгебри, геометрії і тригонометрії для вирішення завдань.
4. Наука (Science) - Знання та застосування наукових принципів і методів для вирішення завдань.
5. Спілкування, комунікативність (Communication – Listening and Speaking) – Здатність уважно слухати інших, і говорити українською та англійською досить добре, щоб зрозуміли інші.
6. Критичне та Аналітичне мислення (Critical and Analytic Thinking) - Використання логіки, міркувань і аналізу для вирішення завдань.
7. Основи роботи з комп'ютером (Basic Computer Skills) – Уміння використовувати комп'ютер і відповідні прикладні програми для введення і знаходження інформації.

Ярус 3 – Робочі Компетенції (Workplace Competencies)
1. Бізнес Основи (Business Fundamentals) - Знання основних принципів ведення бізнесу, тенденцій і економіки.
2. Робота в команді (Teamwork) - Спільна робота з іншими для виконання робочих завдань.
3. Адаптивність і гнучкість (Adaptability and Flexibility) - Готовність до змін (позитивних або негативних) і значних розмаїть на робочому місці.
4. Маркетинг і фокус на замовнику (Marketing and Customer Focus) – Здатність активного пошуку способів визначення потреб ринку і задоволення замовника, клієнта, або потреби зацікавленої сторони (stakeholder).
5. Планування та координація (Scheduling and Coordinating) - планування і пріоритизація роботи для керування часом і ефективного виконання поставлених завдань з максимальною ефективністю.
6. Творче мислення і вирішення завдань (Creative Thinking and Problem Solving) - застосування навичок творчого мислення для вирішення завдань шляхом створення, оцінювання та реалізації рішень.
7. Перевірка, ревізування і записування (Checking, Examining, and Recording) - введення, списування, записування, зберігання та підтримування інформації в письмовому або електронному/цифровому форматі.
8. Робота з інструментами і технологіями (Working with Tools and Technology) - Вибір, використання і підтримання інструментів і технологій для полегшення трудової діяльності.
9. Особиста гігієна і безпека (Personal Health and Safety) - дотримання процедур безпечного і здорового робочого середовища.
10. Стабільність (Sustainability) – Розуміння того що задоволення потреб нинішнього покоління без шкоди для можливості майбутніх поколінь задовольняти свої власні потреби.

Ярус 4 - Загальні Технічні Компетенції (General Technical Competencies)
1. Життєвий цикл проекту і розробки (Design and Development Lifecycles) - Аналіз, проектування і розробка рішень для контролю і управління виробництвом а також постачання товарів і послуг.
2. Операційний менеджмент (Operations Management) - Проектування, введення в експлуатацію, контроль, управління та поліпшення технології, яка підтримує планування виробництва і процесу для задоволення вимог замовника.
3. Технічне обслуговування, монтаж і ремонт (Maintenance, Installation, and Repair) – підтримування і оптимізація технології на підтримку процесу або технологічного обладнання та систем.
4. Виробництво в ланцюжку поставок (Production in the Supply Chain) - Планування і контроль за переміщенням і зберіганням матеріалів і виробів за погодженням з постачальниками, внутрішніх систем і замовників.
5. Оперативний контроль якості (Operational Quality Assurance) – Забезпечення відповідності продукту і процесу вимогам до якості, як це визначено специфікацією замовника.
6. Процеси і обладнання для здоров'я, безпеки та охорони навколишнього середовища (Process and Equipment Health, Safety, and Environment) - обладнання, методики і процедури, які сприяють здоровому та безпечному робочому середовищу.


Ярус 5 - Спеціалізовані Технічні Компетенції (Specific Technical Competencies)
1. Контекст Автоматизація (Context of Automation) – Знання систем, процесів, програм та стандартів, що підтримують розробку та застосування автоматизації.
2. Вимірювання, датчики і виконавчі механізми (Measurement, Sensors, and Actuation) – Знання функціонування пристроїв первинного перетворення, вимірювань і виконавчих пристроїв, необхідних для автоматизації.
3. Управління (Control) - забезпечення передбачуваного, стабільного і узгодженого функціонування на заданих якісних рівнях з визначеними варіаціями.
4. Комунікації, інтегрування та програмне забезпечення (Communication, Integration, and Software) - Розробка та впровадження інфраструктури для систем автоматизації.
5. Системи автоматизації підвищеної функціональної безпеки та надійності (Automation System Safety and Reliability) - Розуміння, проектування та впровадження функціонально-безпечних і надійних систем машин, процесів управління та безпеки.
6. Кібербезпека Автоматизованих систем управління (Industrial Automation and Control Systems (IACS) Cybersecurity) - Знання, навички та вміння, необхідні для розуміння мети і реалізації функцій кібербезпеки в експлуатаційній технології, в тому числі знання утиліт і систем.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 12 травня 2015, 15:51 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Цитата:
The Automation Competency Model framework was developed through a collaborative effort involving the Employment and Training Administration (ETA) and industry experts from the Automation Federation.
In May 2014, ETA worked with the Automation Federation and subject matter experts to update the model to reflect the knowledge and skills needed by today's automation professionals. The updated model contains new information on Cybersecurity in mission-critical operational technology, primarily focusing on industrial automation and control systems. Further, several key critical work functions and the competencies therein were modified to provide clarity. For more information, download the Summary of Changes.

Каркас моделі компетенцій з автоматизації був розроблений за допомогою спільних зусиль та участі Адміністрації Зайнятості та
Професійної підготовки (ETA) і галузевих експертів від Automation Federation.
У травні 2014 року, ЕТА разом Automation Federation та екпертами по областям працювали над оновленням моделі, щоб відобразити необхідні сьогодн для фахівців автоматизації знання та навички.
Оновлена модель містить нову інформацію про кібербезпеку в критично важливих обєктах (оперативних технологіях),
зосереджуючись в першу чергу на системах промислової автоматизації та управління.
Крім того, щоб забезпечити ясність в ньому були змінені кілька ключових робочих функцій та компетенцій. Для отримання більш детальної інформації, скачайте Огляд змін.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 12 травня 2015, 16:00 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Про побудову моделі компетенцій в класифікації ЕТА можна почитати в статті МОДЕЛЬ КОМПЕТЕНЦИЙ В ПРОФЕССИОНАЛЬНОМ ОБРАЗОВАНИИ: ОПЫТ США с.108


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 12 травня 2015, 16:06 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
san написав:
Цитата:
The Automation Competency Model framework was developed through a collaborative effort involving the Employment and Training Administration (ETA) and industry experts from the Automation Federation.
In May 2014, ETA worked with the Automation Federation and subject matter experts to update the model to reflect the knowledge and skills needed by today's automation professionals. The updated model contains new information on Cybersecurity in mission-critical operational technology, primarily focusing on industrial automation and control systems. Further, several key critical work functions and the competencies therein were modified to provide clarity. For more information, download the Summary of Changes.

Каркас моделі компетенцій з автоматизації був розроблений за допомогою спільних зусиль та участі Агенством по питанням Зайнятості та Професійної підготовки (ETA) міністрества праці США і галузевих експертів від Automation Federation.
У травні 2014 року, ЕТА разом Automation Federation та екпертами по областям працювали над оновленням моделі, щоб відобразити необхідні сьогодн для фахівців автоматизації знання та навички.
Оновлена модель містить нову інформацію про кібербезпеку в критично важливих обєктах (оперативних технологіях),
зосереджуючись в першу чергу на системах промислової автоматизації та управління.
Крім того, щоб забезпечити ясність в ньому були змінені кілька ключових робочих функцій та компетенцій. Для отримання більш детальної інформації, скачайте Огляд змін.


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 12 травня 2015, 16:22 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Finalized Occupation Descriptions (Опис професій)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 16 березня 2016, 08:57 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Tier 1 – Personal Effectiveness Competencies

Interpersonal Skills
http://www.careeronestop.org/Competency ... =1040&AT=Y
Demonstrating the ability to work effectively with others.

Interacting and working with others
Interact appropriately and respectfully with supervisors and coworkers
Work effectively with people who have diverse personalities and backgrounds
Respect the opinions, perspectives, customs, and individual differences of others
Use appropriate strategies and solutions for dealing with conflicts and differences to maintain a smooth workflow
Be flexible and open-minded when dealing with a wide range of people
Listen to and consider others' viewpoints
Value an environment that supports and accommodates a diversity of people and ideas

Demonstrating sensitivity/empathy
Look for ways to help people and deliver assistance
Show sincere interest in others and their concerns
Demonstrate sensitivity to the needs and feelings of others

Demonstrating insight into behavior
Demonstrate flexibility for change based on the ideas and actions of others
Recognize and accurately interpret the verbal and nonverbal behavior of others
Recognize when relationships with others are strained
Show understanding of others' behaviors and motives by demonstrating appropriate responses

Maintaining open relations
Maintain open lines of communication with others
Establish a high degree of trust and credibility with others
Encourage others to share problems and successes


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 20 березня 2016, 15:33 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Integrity
http://www.careeronestop.org/Competency ... =1041&AT=Y
Displaying accepted social and work behaviors.

Behaving ethically
Choose an ethical course of action and does the right thing, even in the face of opposition
Encourage others to behave ethically
Use company time and property responsibly
Perform work-related duties according to laws, regulations, contract provisions, and company policies
Treat others with honesty, fairness, and respect
Comply with ethical standards for your field
Take responsibility for accomplishing work goals within accepted timeframes
Accept responsibility for one's decisions and actions


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 20 березня 2016, 15:33 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Personal Acceptability
http://www.careeronestop.org/Competency ... =1042&AT=Y
Maintaining a socially acceptable demeanor.

Demonstrating self-control
Demonstrate self-control by maintaining composure and dealing with stressful situations
Accept criticism and attempt to learn from mistakes
Refrain from substance abuse

Professional appearance
Follow rules and standards of dress and personal hygiene
Project a professional image of oneself and the organization

Social responsibility
Refrain from lifestyle choices which negatively impact the workplace and individual performance

Maintaining a positive attitude
Demonstrate a positive attitude towards work
Take pride in one’s work and the work of the organization


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 20 березня 2016, 15:34 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Initiative
http://www.careeronestop.org/Competency ... =1043&AT=Y
Demonstrating a willingness to work.

Taking initiative
Provide suggestions for innovative approaches to improve processes or tasks
Take initiative in seeking out new responsibilities and work challenges
Seek opportunities to influence events and originate action
Go beyond the routine demands of the job
Assist others who have less experience or have heavy workloads

Persisting
Pursue work with drive and a strong accomplishment orientation
Persist and expend extra effort to accomplish tasks even when conditions are difficult or deadlines are tight

Setting challenging goals
Establish and maintain personally challenging, but realistic work goals
Exert effort toward task mastery
Bring issues to closure by pushing forward until a resolution is achieved

Working independently
Develop own ways of working effectively and efficiently
Perform effectively even with minimal direction, support or approval
Take responsibility for completing one's own work assignments

Achievement motivations
Strive to exceed standards and expectations
Exhibit confidence in capabilities and an expectation to succeed in future activities


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Automation Competency Model by Automation Federation
ПовідомленняДодано: 20 березня 2016, 15:36 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5033
Dependability and Reliability
http://www.careeronestop.org/Competency ... =1044&AT=Y
Displaying responsible behaviors at work.

Fulfilling obligations
Behave consistently, predictably, and reliably
Fulfill obligations, complete assignments, and meet deadlines
Follow written and verbal directions
Comply with organizational rules, policies, and procedures

Attendance and punctuality
Come to work on time and as scheduled
Arrive on time for meetings or appointments

Attending to details
Diligently check work to ensure that all essential details have been considered
Notice errors or inconsistencies and take prompt, thorough action to correct them


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 41 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB