Форум АСУ в Україні

форум з автоматизації для викладачів, студентів та спеціалістів
Сьогодні: 31 січня 2023, 19:27

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]


Правила форуму


Натисніть тут для перегляду правил форумуСтворити нову тему Відповісти  [ 3 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Книжковий клуб: Рекомендовані Валерієм Пекарем книжки
ПовідомленняДодано: 01 лютого 2018, 09:50 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5032
https://www.facebook.com/valerii.pekar/ ... 9113089632
Цитата:
Зустрічайте першу книгу, що варто прочитати у 2018 році.

1) Сергій Плохій. Брама Європи.

Історія потрібна для того, щоб зрозуміти, що з нами відбувається сьогодні, та дати нам можливість вплинути на наше завтра. Історія України у викладі відомого гарвардського вченого Сергія Плохія покликана відповісти на запитання про корені сьогоднішніх конфліктів навколо України та всередині неї. Це повноформатні 2500 років від скіфів і сарматів до Революції гідності, професійно упаковані в один невеликий том. Але фокус уваги незвичний і новаторський — проблеми ґенези націй і держав, історія національних ідей, міждержавні та міжетнічні стосунки. Україна постала як фронтир між лісом, лісостепом і степом, між християнством та ісламом, між католицизмом та православ’ям, між Європою та Азією. Україна постала як фронтир між Московією, Польщею та Османською імперією. І це прикордоння, міжкордоння визначило її сутність, її силу та проблеми.

Прочитавши книгу, ви по-іншому подивитеся на історію виникнення Московії; дізнаєтеся, хто і навіщо розробив російську імперську ідею, хто придумав міф про Київ як «колиску братніх народів»; звідки взялися російськомовні українці та підкарпатські русини, і хто такі насправді малороси; хто і коли придумав поняття «Україна»; чому українські міста в Центрі, на Сході й Півдні завжди були російськомовні навіть без русифікації; чому, попри болючу історичну пам’ять, українські євреї завжди підтримують українську незалежність; чому Галичина має право називати себе «українським П’ємонтом»; коли і чому розійшлися історичні шляхи України й Білорусі; яка роль університетів у створенні модерних націй; хто і коли придумав «ДНР». Ви перегорнете трагічні сторінки Голодомору і Голокосту, козацьких повстань і польсько-українських війн аж до Волинських подій. А головне — дізнаєтеся, які помилки зробили попередні покоління українських державотворців часів Гетьманщини та УНР та як нам їх не повторити.

Середньовічна людина вважає, що все велике і справжнє мусить бути сталим і стабільним, тому вона вірить у незмінність народів і держав, мов та історичних традицій. Модерна людина знає, що все живе розвивається і постійно змінюється, а лише живе може бути великим і справжнім. Книга Сергія Плохія написана для модерної людини. Автор показує, як поступово виникали, еволюціонували та конкурували між собою різні моделі української самосвідомості та візії української державності.

Ця книга є обов’язковим читанням для кожного, хто хоче розібратися у складних проблемах сьогодення, бо ж воно проростає з історії.

--------------

Декілька організаційних зауважень.

а) Буккросинг: якщо у вас є ця книга, ви вже читали її та готові позичити на два тижні іншій людині, пишіть про це у коментарях, а потім домовляйтеся приватно.

б) Інтернет-магазини: я не дивився, чи є книга у продажу (тираж був чималий, тож, скоріше за все, ще є). Якщо у вас є інтернет-магазин, в якому книга доступна, пишіть у коментарях. Якщо книги у продажу вже нема, то розміщуйте замовлення в інтернет-магазинах: при великій кількості замовлень видавець швидко додрукує.

в) Додаткове читання: якщо ви вже читали "Браму Європи" Сергія Плохія, але хочете залишатися на хвилі Книжкового клубу, пропоную більш глибоке занурення у найцікавіший період української історії, коли все починалося:
Наталя Яковенко, "Нарис історії середньовічної та ранньомодерної України".

г) Телеграм-канал: якщо вам зручніше користуватися телеграм-каналом чи ви боїтеся пропустити чергову книгу, підписуйтеся на telegram.me/bookclubUA. Це не обов'язково: нові публікації одночасно з'являтимуться на Фейсбуці та в Телеграмі.

д) Книга в електронному вигляді є на Google Books за 46 гривень 88 копійок.

Image


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Рекомендовані книжки від Валерія Пекара
ПовідомленняДодано: 01 лютого 2018, 09:52 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5032
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Цитата:
Vladimir Fedorin. Ґудбай, імперіє. Розмови з Кахою Бендукідзе.

Українське суспільство багато говорить про реформи: що це таке, якими вони мусять бути, хто і як повинен їх втілювати, з чого починати і що робити, якщо не виходить? Великий грузинський реформатор допоможе знайти відповіді на ці запитання.

Загалом жанр «розмови з героєм» рідко коли виходить за власні рамки: розмови, ну то й розмови. У цьому випадку маємо щось набагато більше. Підручник із реформ? Біографія героя? Настільна книга з практичної політики? Історія грузинського успіху? Хроніка судоми останньої імперії? Довідник лібертаріанця? Чи все це одночасно?

Читач дізнається, що думав великий реформатор про податки, армію, соціальне забезпечення, освіту, охорону здоров'я тощо. Зрозуміє, чому між справедливістю та розвитком треба обирати розвиток. Повірить, що справедливість треба шукати у майбутньому, а не в минулому.

Послідовний лібертаріанець Бендукідзе переконливо доводить, що послідовних лібертаріанців не існує. Дуже правий політик, він вважає, що у політиці треба поводитися як лівий популіст. Надзвичайний прагматик, він мислить як завершений ідеаліст.

Неможливо повернути людину, що пішла в інший світ. Але можна залишити у цьому світі її максимально правдивий образ. Володимиру Федорину це вдалося.

Але Каха Бендукідзе потрібен нам не як велика постать із минулого, а як щоденний порадник у нашій складній справі — побудувати сильну й успішну Україну.

(У круглих дужках пишу організаційні зауваження. Книжкові поради одночасно з'являються кожного другого четверга на моїй сторінці на Фейсбуці та у телеграм-каналі telegram.me/bookclubUA. Якщо хочете нічого не пропускати, то підписуйтеся на телеграм-канал.)

(Ми шануємо авторські права, тож всі, хто буде розміщувати посилання на піратські сайти, будуть банитися. Видати таку книгу -- це велика праця автора, редакторів, дизайнерів, поліграфістів тощо. Цю працю треба шанувати.)

(Не соромтеся поширювати пост про книгу.)


Догори
 Профіль  
 
 Тема повідомлення: Re: Рекомендовані книжки від Валерія Пекара
ПовідомленняДодано: 01 лютого 2018, 09:55 
Офлайн
Викладач

З нами з: 29 листопада 2013, 17:11
Повідомлення: 5032
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Цитата:
3) Стівен Кові. 7 звичок надзвичайно ефективних людей: Потужні інструменти розвитку особистості.

Існує багато книжок, присвячених тому, як стати успішним, багатим, знаменитим тощо. Переважна їх більшість пропонує прості рецепти позитивного мислення, якісної техніки спілкування, впливу та яскравої презентації власних ідей — гарні речі, що швидко дають результат, але не зачіпають особистість. Чи можна досягти результату без глибинних змін? Мільйони людей, які це спробували, отримали бажаний результат, але врешті він приніс розчарування і страждання. Глибинні внутрішні зміни є набагато важчою справою, але вони повністю і назавжди змінюють життя на краще.

Книга Стівена Кові, напевно, є найвідомішою з-поміж усіх, що присвячені вдосконаленню себе як особистості. Перекладена десятками мов і видана мільйонами примірників, вона займає почесне місце в рейтингах «книжок, що змінили долю». Чим же вона така незвична?

Автор намагається оминути традицію другої половини ХХ сторіччя, сконцентровану на швидких результатах за рахунок «гарної упаковки», а навпаки — наслідувати традицію попередніх 150 років, коли довга некваплива робота над собою мала на меті змінити і загартувати характер. Сім найважливіших навичок управління собою, своїми відносинами з іншими людьми, своїм часом і простором подаються простою мовою, із численними прикладами і вправами, аби лише було бажання стати кимось більшим, ніж ви є сьогодні. Автор повністю перекреслює популярне у світовій культурі твердження, що не можна жити без страждань і надриву. Комусь його підхід видаватиметься занадто системним і раціональним, але така вже стара американська традиція, що свого часу привела цю країну до величі.

Ми часто кажемо, що нинішні часи не дають нам таких лідерів, які були у попередніх поколінь. Можливо, це тому, що останні півсотні років модно концентруватися на швидких перемогах? Отже, щоб змінити світ, треба зайнятися своєю глибинною сутністю?

(У круглих дужках зазвичай пишу організаційні зауваження. Книжкові поради раз на два тижні зранку по четвергах одночасно з'являються на моїй сторінці на Фейсбуці та у телеграм-каналі t.me/bookclubUA. Хто не хоче пропустити чергову книгу, прошу туди.)

Image
Цитата:
Якщо ви вже читали «7 звичок надзвичайно ефективних людей», тоді на вас чекає наступна книга Стівена Кові «Восьма звичка. Від ефективності до величі». Ця книга — відповідь автора на виклики нової епохи. В ній він розкриває сутність нового лідерства та його становлення через інтеграцію всіх видів інтелекту, пошук власного шляху та розкриття внутрішньої сили. Це не збірка магічних заклинань, а ваш раціональний путівник по дорогах власної особистості.

Цитата:
Обидві книги безкоштовно !! доступні на Google Books. Гарного вам читання, і до зустрічі за два тижні.


Догори
 Профіль  
 
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 3 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум PHPBB2 на MyBB2.ru, Также возможно создать форум бесплатно PHPBB3 на Getbb.ru
Український переклад © 2005-2007 Українська підтримка phpBB