Форум АСУ в Україні
http://asu.in.ua/

Від структурного до функціонального навчання
http://asu.in.ua/viewtopic.php?f=9&t=1152
Сторінка 1 з 1

Автор:  san [ 03 червня 2015, 22:18 ]
Тема повідомлення:  Від структурного до функціонального навчання

Вже давно сформувалася чітка думка, декілька раз її озвучував, зараз перший раз вирішив її записати і спитати вашої думки.
У мене складається чітке враження, що у більшості випадків АСУшне навчання починається (і закінчується) з того як все працює всередині (структурне представлення), а не від того, а що це повинно дати (функціональне представлення чорного ящика). Тобто ми вчимо як проектувати/програмувати/розрахувати/..ати , але при цьому не показуємо а що взагалі в кінці повинно вийти. Ми не даємо відчути студенту споживацької необхідності. Найбільш чітко я це відчув тоді, коли мені попала в руки дисципліна Людино-машинний інтерфейс, де в кінці-кінців студенти вивчають як створювати щось на СКАДА-програмах. Перша лаба проходить по ознайомленню з демонстраціями рантайм, але демки такі куці, що багато чого не покажеш. Треба свою робити і ставити завдання, які заставлять студента відчувати необхідність в певному функціоналу.
Я пам’ятаю як вчив СКАДи сам, і чітко усвідомлюю, що десь на 5-му-10-му році своєї практики, я набрався розуміння необхідного функціоналу. Враховуючи, що я самоучка (такі тоді часи були) це можна пояснити. Але
ЦЕЙ ПІДХІД ТРЕБА ЗМІНЮВАТИ!
SCADA/HMI це тільки один з прикладів. Те саме стосується всього, навіть ТАУ. У Вас як з цим в ВУЗах в яких вчилися викладаєте?

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/