Форум АСУ в Україні
http://asu.in.ua/

Міносвіти скасовує грифи навчальної літератури для вузів
http://asu.in.ua/viewtopic.php?f=9&t=161
Сторінка 1 з 1

Автор:  san [ 29 квітня 2014, 21:44 ]
Тема повідомлення:  Міносвіти скасовує грифи навчальної літератури для вузів

http://www.mon.gov.ua/ua/news/31782-mon ... i-dlya-vnz

Видано наказ Міністерства освіти і науки від 18.04.2014 р. № 486 «Деякі питання скасування процедури надання Міністерством освіти і науки грифів навчальній літературі для вищих навчальних закладів».
Відповідно до наказу встановлено, що віднині контроль за використанням якісної навчальної літератури у ВНЗ здійснюється їх керівниками.
Цей крок Міністерства дозволяє забезпечити реальну автономію ВНЗ, підсилює їх відповідальність за якість освітніх послуг.
Наказом також доручено структурним підрозділам Міністерства розробити прозорий механізм процедури надання грифів навчально-методичній літературі, призначеній для використання в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладах.

Автор:  mDm [ 30 квітня 2014, 11:32 ]
Тема повідомлення:  Re: Міносвіти скасовує грифи навчальної літератури для вузів

З одного боку непогано, але контроль за виданням підручників повинен бути. Інакше будуть з'являтися підручники та навчальні посібники за принципом "аби було" та за змістом різні для нормативних дисциплін, тобто якість може значно впасти. Доброю новиною вважаю, що зменшить, в певній мірі, бюрократичну процедуру, що прискорить видання літератури, адже поки отримаєш гриф і підручник за змістом застаріє - навіщо випускати таке.

Автор:  san [ 30 квітня 2014, 11:45 ]
Тема повідомлення:  Re: Міносвіти скасовує грифи навчальної літератури для вузів

Здається "аби було" було завжди. "Чорні рецензори" могли втопити будь-який посібник, якщо були зацікавлені, а "білі рецензори" пропускали всі посібники, так як вони були "своїми" для авторів. Тому, ІМХО, процедруа грифа не працювала а тільки гальмувала процес видання посібників. Крім того на тлі "грифоцентралізації" виросла ціла система "грифокорупції".
Нагадаю, що посібники ВУзи видавали за свій кошт, або автори знаходили видавців самостійно.
Інша справа, як будуть тепер науковці свої обов'язкові дивіденти заробляти. Я чув, що докторів тепер теж ВУЗи будуть назначати.
Ще одне. "Чужі" посібники ВУЗи практично давно вже не купляють. Так що багато дрежавних ВУЗів і так посібник пишуть "під себе". Система міносвіти давно тріщала по швам. Побачимо що буде далі. Поки що це добра новина.

Автор:  mDm [ 30 квітня 2014, 13:33 ]
Тема повідомлення:  Re: Міносвіти скасовує грифи навчальної літератури для вузів

Цитата:
Поки що це добра новина.
Поки що так.

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/