Форум АСУ в Україні
http://asu.in.ua/

ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ У ВИЩІЙ ОСВІТІ: ДОСВ
http://asu.in.ua/viewtopic.php?f=9&t=991
Сторінка 1 з 1

Автор:  san [ 22 січня 2015, 14:33 ]
Тема повідомлення:  ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ У ВИЩІЙ ОСВІТІ: ДОСВ

ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ У ВИЩІЙ ОСВІТІ: ДОСВІД ТА ВИКЛИКИ
Єгор Стадний
Андрій Солодько
Ірина Світящук
http://www.cedos.org.ua/uk/osvita/derzh ... ta-vyklyky
Цитата:
"Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням" - згідно з документом із такою назвою донедавна відбувався розподіл бюджетних місць між університетами в Україні. У 2012 році назви документів дещо змінилась, однак принцип так званого державного замовлення залишився тим самим. Вже давно не існує ані планової економіки, ані розподілу випускників на виробництва, однак система, за якою держава фінансує підготовку фахівців у вищих навчальних закладах, продовжує функціонувати за старими механізмами та практиками, які жодним чином не забезпечують сучасних потреб.
За даними НДІ соціально-трудових відносин Мінсоцполітики, у 2007 році 25-80% випускників в залежності від спеціальності планували своє працевлаштування частково або ж повністю без прив’язки до здобутого фаху. За таких умов потреба докорінних змін є більш ніж нагальною.
Йдеться про моделювання системи, яка створить умови для більш ефективного розподілу державних витрат за умов обмежених ресурсів, тобто першочергове фінансування потужніших університетів, які можуть випускати конкурентоспроможних спеціалістів, здатних до різного роду мобільності на ринку праці, який стає дедалі динамічнішим.
Автори цього дослідження свідомі чималої кількості обмежень, які не дозволяють наблизитись до повноцінного та всебічного аналізу цієї теми.

Автор:  san [ 22 січня 2015, 14:36 ]
Тема повідомлення:  Re: ДЕРЖАВНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ У ВИЩІЙ ОСВІТІ: ДОСВ

Внизу є додаток:
Державне фінансування підготовки кадрів у вищій освіті: досвід та виклики

Сторінка 1 з 1 Часовий пояс UTC + 2 годин [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/